נגישות
גודל פונט
ניגודיות
בהירה כהה
הצהרת נגישות
איפוס

עמותת נצר - הורים לילדים עם עיכובים התפתחותיים - חיפה

Netzer Association of Parents to children with developmental disabilities on the autism spectrum (A.S.D.).- Haifa

עמותת נצר - הורים לילדים עם קשיים אמוציונליים (עמותה רשומה. מספר העמותה 58-000-8324) היא מלכ“ר- מוסד ללא כוונת רווח. העמותה הוקמה בחיפה בשנת 1982 , ופועלת מאז באזור צפון הארץ, על מנת לטפל בילדים עם עיכובים התפתחותיים בדגש על תסמונות על הרצף האוטיסטי. זו העמותה העיקרית המעניקה טיפולים אלו לילדי הצפון - מחדרה ועד גבול הצפון, לרבות יישובי חוף הכרמל, חיפה והקריות, הגליל, הגולן, עמק בית שאן ועמק יזרעאל. 

נצר הינה עמותת הורים , המנוהלת ופועלת על ידי ועד העמותה (ובו הורים ונציגי ציבור הפועלים בהתנדבות מלאה), האסיפה הכללית (אליה מוזמנים כלל חברי העמותה), ועדת ביקורת וצוות מקצועי המפעיל את העמותה ומוסדותיה. 

במהלך שנות קיומה פועלת העמותה לתמוך בפעוטות, ילדים, נוער ובוגרים הלוקים בהפרעות על הרצף האוטיסטי, תוך מתן דגש על שיתוף המשפחה, ובעיקר ההורים, במהלך הטיפול, תוך מתן מידע, הכוונה ותמיכה רגשית בהם. 

עבור הבוגרים - העמותה הקימה בית לחיים (הוסטל) עבור נוער ומבוגרים הלוקים באוטיזם וזקוקים לדיור חוץ ביתי. לאורך השנים תמכה העמותה בפעילות ההוסטל. 

עבור נוער בגילאי בית ספר העמותה הקימה ומפעילה מועדוניות נוער - מיועדות לילדים ונוער בגילאי בית הספר ( 6-21 שנה) המאובחנים אף הם כבעלי תסמונות על הרצף האוטיסטי. 

עבור ילדים עד גיל בית ספר העמותה הקימה ומפעילה החל משנת 1992 את מרכז מילמן - שהוא מפעלה העיקרי של העמותה. למרכז סניף ראשי בחיפה ושלוחה נוספת בכרמיאל, בהם ניתן טיפול בריאותי מקדם לילדים על הספקטרום האוטיסטי. 

עבור פעוטות - במסגרת מרכז מילמן מופעלים מעונות יום שיקומיים המיועדים לפעוטות בני שנה וחצי עד שלוש וחצי לערך, שאובחנו כנמצאים על הספקטרום. 

העמותה פעילה בקידום ושמירה על זכויותיהם של הלוקים בתסמונות על הרצף האוטיסטי ובני משפחותיהם, ופועלת לקידום חקיקה וקבלת החלטות ממשלתיות ברוח זו.

פעילות העמותה נתמכת על ידי משרדי הבריאות, הרווחה, השתתפות הורים ותרומות של מוסדות, קרנות ותורמים פרטיים. 

מרכז מילמן הוקם בחיפה בספטמבר 1992 ע”י עמותת הורים "נצר”.  מרכז מתמחה באבחון ילדים עם הפרעה התפתחותית על רצף האוטיזם  ועד הכניסה לבית הספר. 

במרכז מטופלים ילדים יהודים, ערבים ודרוזים.  בשלוחה בחיפה קיים צוות לילדים דוברי ערבית..

פעילות המרכז ממומנת על ידי משרד הבריאות, משרד הרווחה, השתתפות ההורים, תרומות והרשויות המקומיות:  עיריית חיפה סיפקה את המבנה הראשי, את המבנה של המעונות השקומיים ואת המבנה של יחידת האבחון.

בספטמבר 2002 נפתחה שלוחה נוספת של המרכז בכרמיאל, הנותנת מענה לצרכי הטיפול של ילדי הגליל.

עירית כרמיאל סיפקה את המבנה של השלוחה בכרמיאל. 

צוות המרכז הינו רב-מקצועי, בינתחומי ומורכב מאנשי מקצוע מתחומים שונים: רפואה התפתחותית, פסיכולוגיה, עבודה סוציאלית, קלינאות תקשורת, ריפוי בעיסוק, טיפולים בהבעה ויצירה (מוסיקה, דרמה, תנועה, אומנות), טיפול באמצעות בעלי חיים, הוראה טיפולית. 

התפיסה הטיפולית במרכז הינה תפיסה פסיכולוגית-התפתחותית רחבה, המתיחסת למכלול הקשיים ההתפתחותיים של ילדים עם אוטיזם, בקונטקסט של קשר הורה-ילד ויחסים בין-אישיים, תוך מתן דגש על עבודה עם הורים גם כשותפים בטיפולו של ילדם וגם סביב קשייהם, התלבטויותיהם ודרכי ההתמודדות שלהם. 

הצוות מלווה את הילד ומשפחתו לאורך שנים ומגבש תכנית טיפולית אינטגרטיבית בין-תחומית בהתאם לפרופיל הצרכים האינדוידואלי של הילד בכל שלב התפתחותי בו הוא נמצא. 

הורי הילדים הם שותפים פעילים בטיפול ומקבלים ייעוץ והכוונה מאנשי הצוות ושיחות הדרכה מפסיכולוגים ועובדים סוציאליים. המרכז מעודד את ההורים, האחים, הסבים והסבתות לקחת חלק פעיל בקבוצות תמיכה. 

המרכז ערוך להיות הבית השני של המשפחות ולהענות לצרכי ההורים והילדים שהולכים ומשתנים עם השנים. אנו מקיימים ימי עיון להורים, מטפחים ספריה עשירה והכל מתוך מחשבה שמטרת העבודה עם ההורים היא להעצים את תחושת המסוגלות שלהם ולחזקם בהתמודדות עם הקשיים שיתקלו בהם לאורך שנים.  

כתובת אתר: www.milman-center.org.il


אנשי הקשר:
דורית בן יוסף, מנכ“ל
קהל היעד:
ילדים עם קשיי תקשורת על ספקטרום האוטיזם ובמשפחותיהם
שפות:
עברית
ימי הפעילות:
א'- ה' 16:00-08:00; ו' 08:00-12:00
טלפון:
טלפקס: 04-822-7560 , 04-8231560
פקס:
04-832-5190
כתובת:
רח’ חטיבת כרמלי 34 חיפה, 32624
אימייל:
milmnctr@bezeqint.net

 

למעלה