נגישות
גודל פונט
ניגודיות
בהירה כהה
הצהרת נגישות
איפוס

שמע - חיפה

Shema - Haifa

לקות שמיעה היא לקות המתבטאת באובדן חלקי או מלא של יכולת השמיעה. לקות שמיעה או חירשות יכולה להיות מולדת או עלולה להתפתח מאוחר יותר מסיבות שונות. ללקות שמיעה יש השלכות על התפתחותו של הילד בתחומים שונים: תקשורת ,שפה, חשיבה ולמידה, התפתחות מוטורית, רגשית וחברתית. לכן, לאחר הגילוי יש חשיבות לתמיכה מיידית ומותאמת.

"שמע" מחוז חיפה הינו מרכז חינוכי, טיפולי,לימודי וחברתי לילדים ובני נוער בעלי לקות שמיעה, בגילאי 18-6 הנותן שירותים לתלמידים כבדי שמיעה וחרשים בכל מחוז חיפה.

המרכז, שנוסד בשנת 1984 בשיתוף הורים לתלמידים עם לקות בשמיעה, פועל בפיקוח משרד החינוך ובשיתוף עמותת הורים.

עמותת "שמע" חיפה, הפועלת מעל 30 שנה, היא עמותה עצמאית, הפועלת על פי החוק, כפופה לחוק העמותות ולתקנון שנרשם ע"י המייסדים ואושר כחוק.

העמותה פועלת בשיתוף פעולה עם המרכז החינוכי טיפולי וצוות משרד החינוך כשהיא תומכת בפעילויות באופנים שונים כמו רכישת ציוד, העסקת צוות מסייע לצוות המרכז, קבלת תרומות וכדומה.

כל הורה לילד עם לקות בשמיעה שעומד בקריטריונים של קבלה למרכז החינוכי טיפולי ושילם דמי חבר, זכאי להיות חבר עמותה.

אחת המטרות החשובות של העמותה היא לפתח, לקדם ולשקם את האישיות והכישורים של הילדים והנוער עם הלקות בשמיעה ולעזור להם להיקלט ולהשתלב בסביבה ובחברה, בצבא ובעבודה.

מטרה נוספת היא ארגון פעילויות הסברה וקיום קשרים עם מוסדות וארגונים בארץ ובחו"ל המטפלים בילדים עם הלקות בשמיעה.

על חברי העמותה לקיים פעילויות תרבותיות וחברתיות בשיתוף עם משפחות התלמידים בגמר יום הלימודים.​​.

אנחנו ב"שמע" מחוז חיפה מאמינים כי תמיכה, הדרכה וייעוץ לסובבים את התלמיד הינם חלק משמעותי בקידומו ובהשגת שינוי. מתוך כך, נבנית לכל ילד תוכנית תמיכה מותאמת , הכוללת התייחסות לצרכיו בסביבות חייו השונות (משפחה, בי"ס וחברה).

לילדים אלה זכויות רבות בבי"ס, החל מכיתה א' ועד י"ב, אותן דואג "שמע" לממש: התאמה אקוסטית של כיתת הלימוד, מתן התאמות בבחינות בביה"ס ובבחינות הבגרות, תמיכה לימודית במסגרת בית הספר ע"י מורים מומחים בהוראת תלמידים עם לקות בשמיעה.
כמו כן, נמצאים המורים בקשר הדוק עם המסגרות החינוכיות של התלמידים בהדרכה וליווי מקצועי למען שילובו ורווחתו של התלמיד.

אתר האינטרנט: shema.schooly.co.il 


קהל היעד:
ילדים חרשים וכבדי שמיעה ובני משפחותיהם הגרים באזור הצפון
ימי הפעילות:
א'-ה' 16:00-08:00
טלפון:
04-851-2381
פקס:
04-853-0023
כתובת:
מדרגת בית שערים 8, חיפה
אימייל:
shemah1@bezeqint.net

 

למעלה