נגישות
גודל פונט
ניגודיות
בהירה כהה
הצהרת נגישות
איפוס

אחת מתוך אחת

One of One

"אחת מתוך אחת" היא מייזם אידאולוגי - פוליטי- פמיניסטי, שצמח בפייסבוק במטרה להוות פלטפורמה לשיתוף והפצה של עדויות על הטרדות מילוליות, תקיפות מיניות, מעשים מגונים ואונס, מתוך הכרה שהטרדות ותקיפות קורות לכל אישה בגלל שהיא אישה.

"אחת מתוך אחת" נתנהמקום לנערות ונשים (וכן לנערים ולגברים) לתת עדות על מקרים של הטרדה ותקיפה מינית שהן חוו. 

"אחת מתוך אחת" ריכזה את כל הסיפורים שעלו בעמוד פייסבוק אחד של נערות ונשים, נערים וגברים המתעדים את האלימות המינית בישראל.

מטרות

  1. להגיד, להזכיר ולזעוק לכל נערה או אישה שהוטרדה או הותקפה: את לא אשמה ואת לא לבד, הטרדות ותקיפות מיניות קורות לכולנו, אחת מתוך אחת חוותה הטרדה או תקיפה. 
  2. להראות את המסה הקריטית של מוטרדות ומותקפות ולהציף את העובדה שלא מדובר בסיפור פרטי, אישי של מוטרדת או מותקפת, אלא בתופעה רחבת היקף, עצומה, שמתרחשת בכל מקום (בבית, ברחוב, בבית הספר, באוטובוס, במרפאה, בצבא, בפאב, בחצר, בשדרה, בבית של חבר/ה, בטיול וכו') בכל זמן (בבוקר, בצהריים, בערב ובלילה) ולכל אחת. לי, לאמי, לבתי, לאחותי, לדודתי, לאחייניתי, לבת דודתי, לגיסתי - לכל אישה שאני מכירה. זה קרה וקורה לכולן.
  3. להוות פלטפורמה המאפשרת לנשים להזדהות בשמן כשהן מספרות על חוויות ההטרדה והתקיפה שלהן – להוריד את המסכה השחורה ואת הפיקסול מעל הפנים ולהגיד, זה קרה לי ואני לא מתביישת בזה, זו איננה אשמתי.  "אחת מתוך אחת" מדגישה כי הקריאה להזדהות בשם מופנית לנשים המרגישות שהן רוצות לחשוף את שמן ומרגישות שהן בשלות לכך. העמוד מאפשר ומעודד גם פרסום עדויות בשם פרטי בלבד ובשם בדוי. 
  4. לקרוא לנערים ולגברים להצטרף אלינו.להיות שותפים. חברים. מובילי דעה ומובילי שינוי. לאפשר לנערים ולגברים להכיר במציאות שבה אנו חיות ולסייע לנו לשנות את המציאות באמצעות שותפות של נשים וגברים.

עקב התארגנות חדשה ובחינה של כיווני פעולה מבקשים מנהלות/מנהלי המיזם לא להעלות עדויות חדשות באתר.

עודכן בתאריך 6.12.2022


קהל היעד:
כל מי שעבר הטרדה או תקיפה מינית
שפות:
עברית

 

למעלה