נגישות
גודל פונט
ניגודיות
בהירה כהה
הצהרת נגישות
איפוס

אלמנארה - עמותה לקידום אנשים עם מוגבלות

AlManarah - The Association for People with Disabilities

חזון אלמנארה:

אלמנארה (מגדלור בעברית),  עמותה לקידום אנשים עם מוגבלות בחברה הערבית (2005) חרטה על דגלה להעצים את האנשים עם מוגבלות בחברה הערבית, להביא למימוש זכויותיהם הטבעיות, החברתיות והמשפטיות ולשלבם בחברה באופן שוויוני ללא כל הדרה חברתית, סטיגמות או דעות קדומות.

מטרות אלמנארה:   

  1. הגברת המודעות החברתית לאנשים עם מוגבלות ושינוי הדעות הקדומות והסטריאוטיפים כלפיהם המושרשים בחברה.
  2. העצמת אנשים עם מוגבלות בחברה הערבית מתוך כוונה כי יפתחו אישיות בעלת דימוי וביטחון עצמי גבוהים.
  3. קבלת זכויות שוות ביחס לכלל אזרחי המדינה.

אלמנארה היא עמותה ערבית ארצית אשר בתחילת דרכה הוקמה על ידי אנשים עיוורים ופעלה לקידום מעמד האנשים העיוורים ולקויי הראייה בחברה הערבית בישראל.
אלמנארה החלה לפעול בחדר קטן מתחת לביתו של מייסדה עו"ד עבאס עבאס. בסוף 2008 העמותה עברה למרכז הארצי לעיוורים בנצרת ששטחו 180 מ"ר. המרכז כולל, בנוסף למשרדים, אולם אירועים, חדר מחשבים מאובזר לעיוורים הכולל מדפסת ברייל מקצועית להפקת ספרים בשיטת ברייל, אולפן הקלטות חדיש להפקת ספרים מוקלטים. ולאחרונה הוקם מטבח לימודי להכשרת העיוורים לחיים היומיומיים.
אלמנארה פועלת להגברת המודעות החברתית ונאבקת בסטיגמות ודעות קדומות המושרשות בחברה הערבית כלפי קהילה זו.   היא מפעילה סדנאות, ימי עיון, מפיצה חומרי הסברה וחושפת את הנושא בכלי התקשורת השונים. אלמאנרה מפתחת מנהיגות לשינוי היחס כלפי האדם עם מגבלה באמצעות הקמת קבוצות העצמה באזורים שונים. אלמנארה פועלת לסנגור על אנשים עם מוגבלות, להנגשת הזכויות והשירותים ובכללם עזרים טכניים המגיעים לאוכלוסייה זו, כולל פניות לערכאות המשפטיות במידת הצורך.

עודכן בתאריך 26.4.2020


קהל היעד:
החברה הערבית על כל גווניה (אנשים עם מוגבלות ואנשים ללא מוגבלות), לרבות תלמידי בתי ספר, סטודנטים, הורים לילדים עם מוגבלות ואנשי מקצוע.
שפות:
ערבית, עברית, אנגלית
טלפון:
04-601-1574
פקס:
04-601-1579
כתובת:
רח' חיפה 77, נצרת . ת.ד 11053 נצרת 16211
אימייל:
info@almanarah.org
אתר אינטרנט:

 

למעלה