נגישות
גודל פונט
ניגודיות
בהירה כהה
הצהרת נגישות
איפוס

המרכז לקידום החינוך והשילוב - עמותת ית"ד

Center for advancement and integration - Yated Association

אודות העמותה

המרכז לקידום החינוך והשילוב של ילדים בעלי תסמונת דאון ונכויות התפתחותיות הוקם על ידי הורים פעילים בעמותת ית"ד. במשך השנים הצטרפו לפעילות שלנו גם אנשי מקצוע שעוסקים בחינוך של ילדים בעלי נכויות התפתחותיות.

ההשקפה המשותפת לכולנו היא שילדים בעלי תסמונות נדירות, בעיות בהתפתחות, פיגור ובעיות שפה ותקשורת יכולים ואף זכאים להשתלב במסגרות חינוך רגילות. גני ילדים, פעוטונים, בתי ספר וחטיבות עליונות. התפיסה בבסיס השילוב היחידני או ההכלה המלאה - full inclusion היא ששירותי חינוך מיוחדים יובאו אל הילד למסגרת הרגילה, ושבנוסף לכך הוא ייהנה מחינוך בתוך קבוצת ילדים רגילים.

ילדים בעלי צרכים מיוחדים זכאים להתחנך בקהילות מגוריהם הן מההיבט של זכויות האזרח שלהם והן מההיבט החינוכי וההתפתחותי המעניק הזדמנות לחוות חוויות של עולם הילדות הרגיל:

  • ולתקשר עם ילדים/אנשים רגילים- ללמוד לדבר 
  • ללמוד מיומנויות אותן מתרגלים ילדים רגילים
  • להתקדם ולהתפתח בכל נושא שאליו נחשפים ילדים רגילים.

גם אם ילד נולד עם נכות מסוימת - גופנית , שכלית או תקשורתית, אין זה אומר שמקומו לגדול וללמוד בנפרד... נהפוך הוא !

תיאוריות הלקוחות מהלמידה החברתית ומחקרי אורך על התפתחות של ילדים בעלי צרכים מיוחדים, מראות שילד בעל נכות יכול להתקדם ולהתפתח הרבה יותר טוב כאשר הוא משתלב בחברה רגילה ומקבל שירותי חינוך מיוחדים בתוך הקהילה שבה הוא גר ולא במסגרת נפרדת. לכן שילוב ילדים כל כך חשוב.

לשם כך, מרכז השילוב מפתח תוכניות לימוד, תרגול והעשרה לשילוב ילדים בעלי נכויות התפתחותיות, על מנת שיוכלו לגדול וללמוד בקהילות מגוריהם ולהיחשף לילדים רגילים בני גילם.

הצוות שלנו מסתובב במסגרות חינוך ברחבי הארץ ונותן מידע ייעוץ והכוונה לכל המעוניין לשלב ילדים בעלי נכויות התפתחותיות, הלכה למעשה.

עודכן בתאריך 22.8.2021


אנשי הקשר:
מנהלת: אילאיל לדר
קהל היעד:
משפחות לילדים עם תסמונת דאון ותסמונות אחרות
שפות:
עברית
טלפון:
03-9210291‏
כתובת:
השילוח 8 קרית מטלון, ת.ד.6948, פ"ת 4951441
אימייל:
ililleder@gmail.com
אתר אינטרנט:

 

למעלה