נגישות
גודל פונט
ניגודיות
בהירה כהה
הצהרת נגישות
איפוס

הקליניקה לסיוע משפטי, אוניברסיטת בר-אילן

The Bar Ilan Law Faculty Legal Clinics - Isla - Israeli Society for Legal Aid

הקליניקות המשפטיות באוניברסיטת בר אילן חרטו על דגלן לפעול לקידום זכויותיהן של אוכלוסיות מוחלשות בישראל. במדינת ישראל חיים אלפי אנשים אשר אין להם נגישות למשאבים ולידע הנדרש על מנת למצות את זכויותיהם החוקיות. רבים מהם חיים בעוני, זכויותיהם מופרות, ופעמים רבות הם סובלים מאפליה. בתי המשפט, משרדי הממשלה והרשות המחוקקת יכולים לשמש כלים מרכזיים לתיקון ושיפור מצבם, אולם אלה נותרים מחוץ להישג ידם. כתוצאה מכך, רבים  אינם זוכים למצות את זכויותיהם החוקיות.

על מנת לסייע לתקן ולשנות את אי השוויון זה הקימה הפקולטה למשפטים שבאוניברסיטת בר אילן שבע קליניקות לסיוע משפטי ושינוי מדיניות. כל אחת מהקליניקות מתמקדת בתחום משפט שונה. הן פתוחות לפניות הציבור, ומעניקות יעוץ, סיוע וייצוג בבתי משפט ללא תמורה כספית, בתחומים הבאים:

זכויות אנשים עם מוגבלויות

זכויות זקנים וניצולי שואה

רווחה וזכויות חייבים

סיוע משפטי לנשים בענייני משפחה

סיוע אזרחי על פי המשפט העברי

רגולציה סביבתית

יישוב סכסוכים שיפוטי 

הקליניקות מטפלות בכ-1,250 פניות בשנה. שירותי הקליניקות ניתנים על ידי סטודנטים למשפטים במסגרת קורס חובה בשנה ג'. הסטודנטים מונחים על ידי עורכי הדין ומנחה אקדמי, חבר סגל בפקולטה ועבודתם מלווה ומפוקחת באופן שוטף. מתן הסיוע המשפטי ללקוחות, בשילוב הסביבה האקדמית, מאפשרים לסטודנטים חוויה לימודית ייחודית ונקודת מבט חדשה לגבי תפקיד המשפט ותפקידם עצמם בחברה. באופן זה, הקליניקות מהוות מרכז חינוכי למשפטני המחר – עורכי דין, שופטים ומחוקקים, ומעודדת אותם לעשות שימוש בידע ובניסיון המשפטי שרכשו על מנת להיטיב עם החברה.

זוהי דרכה של אוניברסיטת בר אילן לקדם צדק חברתי בישראל, תוך קידום הזכות לשוויון לאוכלוסיות מוחלשות וקידום ערכים של צדק חברתי ברמת המדיניות.

דוא"ל דרך האתר.

עודכן בתאריך 15.6.2021


קהל היעד:
אזרחים ברחבי הארץ
שפות:
עברית, אנגלית
טלפון:
03-5317984
כתובת:
אוניברסיטת בר אילן, רמת גן 5290002
אימייל:
clinics.law@biu.ac.il
אתר אינטרנט:

 

למעלה