נגישות
גודל פונט
ניגודיות
בהירה כהה
הצהרת נגישות
איפוס

מתונה - הארגון לבטיחות בדרכים

Metuna - The Organization for Road Safety

מתונה - הארגון לבטיחות בדרכים – הוקם בשנת 1993 על ידי קבוצת אנשים וביניהם מומחים, מדענים מתחום האקדמיה היישומית ואזרחים שמכת מדינה זו כאבה להם ולא היו מוכנים להשלים עמה. הארגון הוא ארצי ופועל על בסיס התנדבותי, הוא בלתי תלוי כלכלית ואינו מזוהה פוליטית. כ-1000 משפחות חברים משלמות דמי חבר שנתיים וחלקן אף נוטלות חלק בפעילויות הארגון. כולם חברו יחד מתוך הכרה כי תאונות דרכים אינן גזירה משמיים ויש לעשות הכל כדי להקטין את היקפן ולמזער את נזקיהן.
הארגון נשען רעיונית על "חזון – אפס הרוגים" – "Vision Zero", תוכנית שפותחה ויושמה בהצלחה רבה באנגליה, בסקנדינביה ובאוסטרליה.
עד היום תקפו את בעיית הבטיחות בדרכים בארץ באופן נקודתי. הגישה שפיתחה מתונה לפתרון הבעיה היא רחבת היקף והוליסטית – טיפול כולל. התוצאה – פרויקט "עיר מתונה". בכל ישוב או עיר ניתן לפעול במסגרת קהילתית ובשיתוף פעולה הדוק עם העירייה, המשטרה וארגונים נוספים. כל יישוב ייקח אחריות על עצמו ועל תושביו. מימוש הפרויקט מבטיח ירידה דרמטית בכמות התאונות והפגיעות בבני אדם.

פעילויות:  תוכניות להעצמת האזרח בנושא בטיחות בדרכים (אכיפה. תשתית. הולכי רגל); מיני-מכון מחקר בבטיחות בדרכים; פעילות מול הכנסת והרשויות לשיפור חקיקה בנושא.

עודכן בתאריך 29.11.2021


אנשי הקשר:
אנא השאירו הודעה בטלפון
קהל היעד:
כל המעונין
שפות:
עברית, אנגלית, ספרדית, צרפתית, גרמנית
ימי הפעילות:
א'-ב', ד'-ה' 13:00-08:30
טלפון:
מוקד בירושלים 02-622-1972
פקס:
02-6221972
כתובת:
ת.ד. 7208, ירושלים 9107102
אימייל:
metuna@ymail.com

 

למעלה