נגישות
גודל פונט
ניגודיות
בהירה כהה
הצהרת נגישות
איפוס

עוגן - קרן להלוואות ללא ריבית (ע"ר)

Ogen - Israel Social Loan Fund

“עוגן” הוא ארגון פיננסי חברתי ללא כוונת רווח, המספק אשראי נגיש ונוח לאוכלוסיות בישראל שמתקשות להשיג אשראי בתנאים הוגנים או בכלל. בהן יחידים ומשפחות בעלי הכנסה נמוכה, זוגות בדרכם לרכישת דירתם הראשונה, עסקים זעירים וקטנים ומוסדות ללא כוונת רווח (מלכ”רים).

עוגן שואף להשלים את ההלוואות הניתנות ללקוחותיו במידע, בהכוונה ובליווי אשר יסייעו ללקוחותיו להתנהל באופן מושכל, בין אם בעצמו (כפי שנעשה בתכנית “עוגן לבית”) ובין אם בשיתוף פעולה עם ארגונים חברתיים אחרים העוסקים בליווי והכוונה פיננסית.

הגישה המקצועית והשרותית של עוגן מתאפיינת ברוח חברתית, גמישה ואכפתית.

נותנים הלוואות ללא ריבית לישראלים עובדים מהשכבות החלשות וממעמד הביניים ומסייעים לעסקים קטנים המתמודדים עם קשיים כלכליים.

עוגן – קרן להלוואות ללא ריבית (עמותה), אשר עד 2018 נקראה “האגודה הישראלית להלוואות ללא ריבית” – IFLA, היא הארגון היהודי הגדול בעולם להלוואות ללא ריבית. בקרן כ- 200 מיליון ₪, אשר גויסו מאלפי תורמים ברחבי העולם. הלוואות שניתנו, הוחזרו בשיעור של 99.3% והכספים ניתנו שוב ושוב ללווים חדשים. כך, מאז היווסדה ב- 1990, סייעה הקרן ליותר מ 60,000 משקי בית בעלי הכנסה נמוכה ולעסקים זעירים וקטנים, במתן הלוואות ללא ריבית בהיקף של יותר ממיליארד ₪ (“מכפיל חברתי” – 5 בקירוב).

מזה 26 שנים העניקה האגודה הישראלית להלוואות ללא ריבית ע"ר (IFLA) הלוואות לישראלים ממגוון שכבות האוכלוסייה, ובכך עוזרת להם לעזור לעצמם.

 עוגן נוסד והונהג בידי פרופ’ אליעזר דוד יפה ז”ל, שחזונו, ערכיו ותשוקתו לשינוי חברתי מהווים השראה לפעילות הארגון, גם כיום. 

פעילותה המוצלחת של האגודה הביאה לעלייה משמעותית בכמות מבקשי ההלוואות שמבינים כי יש להם את האפשרות לקבל סיוע אמיתי, בלי אותיות קטנות ובלי כוכביות!

עודכן בתאריך 12.5.2023


קהל היעד:
אזרחים ישראליים שמתקשים להשיג אשראי בתנאים הוגנים או בכלל, יחידים ומשפחות בעלי הכנסה נמוכה, זוגות בדרכם לרכישת דירתם הראשונה, עסקים זעירים וקטנים ומוסדות ללא כוונת רווח (מלכ”רים).
שפות:
עברית, אנגלית
ימי הפעילות:
א', ג', ה' 15:00-10:30; ב', ד' 15:00-08:30.
טלפון:
02-530-0777
פקס:
02-566-9504
כתובת:
רחוב רבקה 29 תלפיות, ירושלים 9346143
אימייל:
development@ogen.org
אתר אינטרנט:

 

למעלה