נגישות
גודל פונט
ניגודיות
בהירה כהה
הצהרת נגישות
איפוס

עמותת ברכה - התמודדות והקטנת הסיכון של סרטן שד ושחלות משפחתי

BRACHA – living with a high risk of hereditary breast and ovarian cancer

האתר של ברכה מזמין אתכם להבין כיצד גילוי של מוטציה גנטית בגנים BRCA1, BRCA2  יכולה להתקבל כברכה. נאמר, שמכל דבר רע -  יוצא משהו טוב אך לפעמים קשה לגלות את הטוב הזה וברכה תסייע לך לגלותו.

אחת מהמטרות שלנו הינה להגדיל את המודעות של ייעוץ גנטי ובדיקה גנטית על מנת לגלות האם את (או אתה) נושאת (או נושא) את המוטציה הגנטית באחד משני הגנים  BRCA1 BRCA2

קיום מוטציה באחד משני הגנים הללו מגדילה מאוד את הסיכון של נשים לחלות בסרטן השד ובסרטן השחלות. ברגע שמתגלה נשאות של המוטציה הגנטית - ניתן לנצל את  המידע הזה על מנת לקבל החלטות ולבצע פעולות העשויות להקטין את הסיכון לחלות בסרטן. במידה וכבר אובחן סרטן, המידע הגנטי יכול  לעזור לנווט את הבחירות לגבי סוגי הטיפול השונים, ויאפשר לסייע לקרובי המשפחה לאבחן האם הם אכן בסיכון גבוה לפתח סרטן או לא ובמידה וכן – יתן בידם אמצעים להקטנת רמת הסיכון שלהן. החלטות נבונות ניתנות לביצוע רק כאשר מיטב המידע קיים לרשותנו ובידנו. חוסר ידיעה עלול לגרום לפחד ולדחוק ולדחוף לעשות החלטות שגויות. בדיקות גנטיות לגילוי נשאות של מוטציה מהסוג שקיים ב- BRCA2  BRCA1 מאפשרות גם התייחסות חיובית ואופטימית לחיים ולא רק להתייחס אל המידע הזה כאל פצצה מתקתקת.

ברכה תעניק לך מידע חשוב, תעזור לך למצוא ייעוץ רפואי מקצועי, תתמוך בך בתהליך קבלת ההחלטות, ותעניק קהילה תומכת לך ולמשפחתך.

רכזת צפון: תמי - 052-466-2395.
לשפה ערבית:  אמירה  العربية -
5243090-052 

ליצירת קשר וקביעת פגישה, ניתן לשלוח sms לסיון

 במספר 054-3970736

עודכן בתאריך 7.3.2021


קהל היעד:
לנשים ו/או לבני משפחותיהם אשר מושפעים מסרטן השד ו/או מסרטן השחלה שהינם תורשתיים
שפות:
עברית, ערבית, אנגלית
טלפון:
072-233-2974
אימייל:
info@bracha.org.il 
אתר אינטרנט:

 

למעלה