נגישות
גודל פונט
ניגודיות
בהירה כהה
הצהרת נגישות
איפוס

עמותת נצר - הורים לילדים עם עיכובים התפתחותיים

Netzer Association of Parents to children with developmental disabilities on the autism spectrum (A.S.D.)

מרכז מילמן הוקם בחיפה בספטמבר 1992 ע”י עמותת הורים "נצר”.  מרכז מתמחה באבחון ילדים עם הפרעה התפתחותית על רצף האוטיזם  ועד הכניסה לבית הספר. 

מאז הקמתו, גדל המרכז והתפתח מאד, וכיום מטופלים בו כ-130 ילדים אשר אובחנו כבעלי ליקוי תקשורתי בספקטרום האוטיסטי. כמו-כן עוסק המרכז במתן יעוץ והדרכה להורי הילדים המטופלים ולאנשי מקצוע בקהילה. 

במרכז מטופלים ילדים יהודים, ערבים ודרוזים.  בשלוחה בחיפה קיים צוות לילדים דוברי ערבית..

פעילות המרכז ממומנת על ידי משרד הבריאות, משרד הרווחה, השתתפות ההורים, תרומות והרשויות המקומיות:  עיריית חיפה סיפקה את המבנה הראשי, את המבנה של המעונות השקומיים ואת המבנה של יחידת האבחון.

בספטמבר 2002 נפתחה שלוחה נוספת של המרכז בכרמיאל, הנותנת מענה לצרכי הטיפול של ילדי הגליל.

עירית כרמיאל סיפקה את המבנה של השלוחה בכרמיאל. 

צוות המרכז הינו רב-מקצועי, בינתחומי ומורכב מאנשי מקצוע מתחומים שונים: רפואה התפתחותית, פסיכולוגיה, עבודה סוציאלית, קלינאות תקשורת, ריפוי בעיסוק, טיפולים בהבעה ויצירה (מוסיקה, דרמה, תנועה, אומנות), טיפול באמצעות בעלי חיים, הוראה טיפולית. 

התפיסה הטיפולית במרכז הינה תפיסה פסיכולוגית-התפתחותית רחבה, המתיחסת למכלול הקשיים ההתפתחותיים של ילדים עם אוטיזם, בקונטקסט של קשר הורה-ילד ויחסים בין-אישיים, תוך מתן דגש על עבודה עם הורים גם כשותפים בטיפולו של ילדם וגם סביב קשייהם, התלבטויותיהם ודרכי ההתמודדות שלהם. 

הצוות מלווה את הילד ומשפחתו לאורך שנים ומגבש תכנית טיפולית אינטגרטיבית בין-תחומית בהתאם לפרופיל הצרכים האינדוידואלי של הילד בכל שלב התפתחותי בו הוא נמצא. 

הורי הילדים הם שותפים פעילים בטיפול ומקבלים ייעוץ והכוונה מאנשי הצוות ושיחות הדרכה מפסיכולוגים ועובדים סוציאליים. המרכז מעודד את ההורים, האחים, הסבים והסבתות לקחת חלק פעיל בקבוצות תמיכה. 

המרכז ערוך להיות הבית השני של המשפחות ולהענות לצרכי ההורים והילדים שהולכים ומשתנים עם השנים. אנו מקיימים ימי עיון להורים, מטפחים ספריה עשירה והכל מתוך מחשבה שמטרת העבודה עם ההורים היא להעצים את תחושת המסוגלות שלהם ולחזקם בהתמודדות עם הקשיים שיתקלו בהם לאורך שנים.

עודכן בתאריך:  19.7.2021


אנשי הקשר:
דורית בן-יוסף, מנכ"ל
קהל היעד:
ילדים הסובלים מהפרעות בהתפתחות ותקשורת, והוריהם
שפות:
עברית
ימי הפעילות:
א'- ה' 16:00-08:00; ו' 08:00-12:00
טלפון:
04-8227-560; 04-823-1560 . המספרים גם טלפקס.
פקס:
04-8325190
כתובת:
חטיבת כרמלי 34, חיפה 32624; ת.ד. 3371, חיפה, מיקוד: 3103301
אתר אינטרנט:

 

למעלה