נגישות
גודל פונט
ניגודיות
בהירה כהה
הצהרת נגישות
איפוס

פורום למען משפחות עולים בצפון – חיפה

Forum for Immigrant Families in the North of Israel - Haifa

אודות

הפורום פועל לטיפול באוכלוסיה דוברת רוסית ולקידום תהליך שינוי מדיניות מול הממשלה בשאיפה להשתלבות העולים בחברה הישראלית.

מידע כללי

"הפורום למען משפחות עולים בצפון” הוקם על ידי אנשי מקצוע מתחום העבודה הסוציאלית, הפסיכולוגיה, הרפואה, החינוך והמשפטים בשנת 2008 .
אנו כאן על מנת לסייע בהשתלבותם.

הפורום פועל לטיפול באוכלוסייה דוברת רוסית מתוך רגישות תרבותית.

חזון ומטרות
אנשי פורום שואפים להשתלבות העולים בחברה הישראלית. למען חברה פלורליסטית, רב גונית, מלוכדת, סולידארית והמכבדת את כל אזרחיה.   הם מקדמים תהליך שינוי מדיניות מול משרדי הממשלה ויוזמים מהלכי חקיקה המשקפים את גישותינו.  הם מחויבים להנגיש את שירותי הסיוע הממשלתיים והקהילתיים לאוכלוסיית העולים.

ממסד טיפולי נגיש יעניק בטחון סוציאלי ופסיכולוגי לקהילת העולים ולא "לצברים" בלבד.  אנשי הפורום מאמינים בגישה המבוססת על רגישות תרבותית בתחום התמיכה הסוציאלית, הפסיכולוגית, החינוכית והקהילתית.

גישת סיוע רגישת תרבות תצמצם פערים בין תרבותיים הקיימים בעבודת הממסד הטיפולי עם אוכלוסיית העולים למען סיוע מתחשב, שוויוני  ורגיש.

הפורום פועל להגברת מודעות אוכלוסיית העולים בפנייתם לשירותי הסיוע. חשיפת הקהילה לשרותי הסיוע, תוך חינוך נכון לצרכנות נבונה של שרותים קהילתיים וממשלתיים, תגביר את אמון העולים בממסד ותשפר את איכות השירות ותוצאותיו.   מעודדים את ערך ההתנדבות בקהילת דוברי הרוסית. אחריות חברתית ועזרה הדדית תוך התנדבות הינם המפתח להשתלבות מוצלחת בחברה סולידרית.

הפורום מעוניין בהקניית כלים להתמודדות עם קשיי השתלבות בחברה הישראלית. קהילת עולים מלוכדת וחזקה תשפר את רווחת האוכלוסייה כולה. ומאחדים את ארגוני העולים ואנשי המקצוע להגברת השפעתם על תהליכי קבלת החלטות ושינוי חברתי. רשת ארגונים מלוכדת, החולקת ידע רב וניסיון שטח רחב, תשפיע יותר על משרדי הממשלה וקובעי המדיניות. 

עודכן בתאריך19.10.2021


קהל היעד:
תושבי חיפה והצפון - דוברי רוסית
שפות:
עברית ,רוסית , אנגלית
טלפון:
054-435-2311
פקס:
04-8640230
כתובת:
ת.ד. 45176, חיפה
אימייל:
forumolim@gmail.com

 

למעלה