נגישות
גודל פונט
ניגודיות
בהירה כהה
הצהרת נגישות
איפוס

קבוצת מאבק למען הזדקנות בכבוד

The Struggle For An Old Age With Dignity

ברוכים הבאים לקבוצת מאבק למען הזדקנות בכבוד


תקנון וכללי התנהלות בקבוצה:

מטרת קבוצה זו הינה לשתף מידע בנושא גמלאות סיעוד, קצבאות זקנה, זכויות וחובות בכל הקשור בהעסקת עובדים זרים והתקדמות המאבק בעניין. אין באמור בה משום ייעוץ משפטי.
- כל פוסט המתפרסם בקבוצה עובר את אישור המנהלות. לא יאושרו פוסטים החורגים מכללי הקבוצה או שאינם רלוונטיים לנושא בו הקבוצה עוסקת, מהווים פרסום מסחרי או פוליטי, כוללים שימוש בשפה לא ראויה, הערות גזעניות או הומופוביות.
- רבים מהנושאים כבר נדונו בקבוצה בהרחבה, לגבי רבים אחרים פורסמו קבצי מידע/הדרכה הנשמרים בחוצץ ה"קבצים".

בטרם שאלת השאלה, אנא בדקו האם כבר קיימת תשובה עליה בדיונים/קבצים. חוצץ הקבצים נמצא בדף הקבוצה מימין.

לאחרונה הוספנו טור "נושאים פופולריים". אשר נמצא בדף הקבוצה משמאל. תוכלו ללחוץ על נושא שמעניין אתכם ולראות דיונים קודמים. כמו כן, בדף הקבוצה משמאל ישנו חלון חיפוש. ניתן לכתוב בו את הנושא המבוקש ולערוך חיפוש.


- כאשר מבקשים לפרסם פוסט שאלה יש לציין את מירב הפרטים כדי לאפשר מתן תשובה מדויקת.


- לאחר שהפוסט פורסם, על מנת שהדיון בו יהיה אפקטיבי, יש להקפיד על מספר כללים:
הדיון יהיה ענייני ויתרכז בנושא הפוסט בלבד.
• אין לשאול שאלות בנושאים אחרים – לשם כך יש לפתוח פוסט נפרד.
• אם הפוסט נענה, אין צורך לחזור שוב ושוב על תשובה שכבר ניתנה. רוצים להביע הסכמה - סמנו "לייק".
• בסוגיות הנוגעות לחוק, כאשר רוצים להביע אי-הסכמה עם תשובה שניתנה על ידי אחת המנהלות - יש להביא קישור למקור החוק עליו מסתמכים.
• בתגובות, בדיוק כמו בפוסטים, יש להקפיד על שפה נקיה הן בהתיחסות לחברי הקבוצה והן בכלל - תגובות פוגעניות, מעליבות, גזעניות או משמיצות, תמחקנה והכותב "יושתק" בקבוצה לפרק זמן מסוים. חזרה על התבטאויות בסגנון זה תביא לחסימה בקבוצה.
• גם כשמביעים תרעומת על התנהלות המדינה, יש לעשות זאת ללא שימוש במילות גנאי.
• אם בתשובה שניתנה התבקשתם לקרוא מידע בקישור שניתן – אנא עשו זאת.
• ככלל, הקבוצה אינה מקום לבקש מידע רפואי והמלצות להתמודדות עם מצבים רפואיים. עם זאת, לעיתים השואל מבקש לשמוע על התנסויות של אחרים במצבים דומים. בפוסט מסוג זה, אין לתת המלצות רפואיות. תוכלו לספר על ניסיונכם האישי, אך בשום אופן אין לייעץ! למנהלות הקבוצה אין אחריות על שימוש בעצות מסוג זה.
- הקבוצה אינה לוח לחיפוש מטפלים - לשם כך יש לפנות לקבוצות יעודיות בפייסבוק. עם זאת, ניתן לפרסם פוסט כשדרוש עובד, אך הדרישה לא תפורסם בתדירות גבוהה מאחת לחודש.
כמו כן, מודעות חיפוש עובדים תפורסמנה במרוכז, פעמיים בשבוע בלבד, בימי ב' וה' (את הבקשה לפוסט ניתן להפנות בכל ימות השבוע). לא תאושרנה מודעות עם רקע צבעוני על מנת שלא "לנפח" את הפיד. אנא הקפידו לציין את הישוב בו דרוש/ה המטפל/ת.
ניתן להמליץ על עובד שהתפנה - גם כאן - ללא רקע צבעוני, ותוך ציון פרטים מלאים: משך שהות בישראל, כמה מטופלים החליף ומדוע הסתיימה ההעסקה האחרונה. למנהלות הקבוצה אין אחריות על המלצה מסוג זה.
- פניות במסנג'ר - אנא פנו בשאלות על גבי הקבוצה, כך שגם אחרים ילמדו מהתשובות. פניה למנהלות במסנג'ר תיעשה רק כשמדובר בצנעת הפרט או על פי בקשת המנהלת.

עודכן בתאריך 30.5.2021


אנשי הקשר:
עפרה מוסקוביץ

 

למעלה