נגישות
גודל פונט
ניגודיות
בהירה כהה
הצהרת נגישות
איפוס

קואליציית נשים לשלום

Coalition of Women for Peace

קואליציית נשים לשלום היא ארגון פמיניסטי שהוקם בנובמבר 2000, עם פרוץ האינתיפאדה השנייה. בקואליציה שותפות נשים ממגוון רחב של מגזרים וזהויות, והיא מחויבת למאבק לסיום הכיבוש וליצירת חברה צודקת, תוך הרחבת מעורבותן והשתתפותן של נשים בשיח הציבורי. הקואליציה יוזמת קמפיינים ציבוריים ופעילויות הסברה וחינוך, תוך מחויבות לפיתוח והטמעה של שיח פמיניסטי בכל זירות החברה.

הקואליציה תומכת בפעילות ובארגונים חברתיים, מעצימה אותם ומעניקה להם סיוע, תוך דגש על סיוע לקבוצות של נשים וצעירים. מדי שנה מארגנת הקואליציה סדנאות והכשרות בתחומי עבודה עם התקשורת, תכנון וארגון פעילות ציבורית וייעוץ משפטי לפעילים/ות. עוד מסייעת הקואליציה ליוזמות עצמאיות וצעירות בתמיכה בהפקת פעילות ובגיוס כספים, תוך יצירת שותפות משמעותית וסולידרית.

כחלק מהיות הקואליציה "חממה" ליוזמות והתארגנויות חדשות, פעלה בקואליציה במשך שנים רבות קבוצת "פור"ה" (FORA) פור"ה היא התארגנות של פעילות דוברות-רוסית במסגרת קואליציית נשים לשלום, המקדמות שינוי חברתי ופוליטי בקרב ציבור דוברי-הרוסית בישראל. הפרויקט חושף בפני הקהילה הדוברת-רוסית נקודות מבט ועמדות פמיניסטיות וביקורתיות בנושאי כיבוש ומיליטריזם, זכויות אדם ואזרח, סקסיזם והומופוביה, ופועל לשינוי שיח מעמיק בתקשורת הרוסית ולחיזוק מעורבותן של נשים דוברות-רוסית באקטיביזם פוליטי וחברתי

מטרות התנועה הן:

לפעול למען שלום צודק באיזור ובעולם, למען דו-קיום בין שני העמים הישראלי והפלסטיני.

לפעול למען זכויות שוות לנשים בכל תחומי החיים, בחברה, בפוליטיקה ובעבודה.

לפעול למען הגנת זכויות הילדים והבטחת עתיד בכדי לחיות בביטחון ובשלום.

עודכן בתאריך 14.9.2021


אימייל:
danacwp76@gmail.com
אתר אינטרנט:

 

למעלה