נגישות
גודל פונט
ניגודיות
בהירה כהה
הצהרת נגישות
איפוס

שמחה לילד

Simcha LaYeled (Children's Happiness)

חזון העמותה: לעזור לילדים החולים בישראל לקבל כלים חברתיים וכלים נפשיים על מנת שיוכלו לממש את הפוטנציאל שלהם, לגדול ולהתפתח ולהיות חלק תורם בחברה הישראלית. מטרות העמותה: 1.יצירת מרחב שוויוני לילדים עם מחלות כרוניות ונכויות פיזיות והקניית כלים המאפשרים השתלבות בחברה 2.ליווי פרטני ארוך טווח והעצמה לילדים החולים ובני משפחותיהם 3.הקניית חוויות מהנות לאוכלוסיית היעד 4.פיתוח סביבה מקצועית המושתתת על עבודת עומק ברמת הצוות וברמת המתנדבים. ערכים מובילים: קבלה ושוויון הזדמנויות - סובלנות, הכלה וקבלת האחר. שאיפה למצוינות, מקצועיות ועבודת עומק - חתירה לביצוע מיטבי, תוך למידה, הפקת לקחים ושיפור מתמיד. אחריות ומחויבות - עמידה במשימות המוטלות, מחויבות כלפי העמותה וכלפי אוכלוסיית היעד. העצמה - מתן כלים לפיתוח הכרה, הערכה עצמית ונטילת אחריות אישית. נתינה, התנדבות ועזרה הדדית - הסתכלות באדם בגובה העיניים, רוח התנדבותית, נכונות לסייע לזולת.

בשמחה לילד מאמינים כי ליווי אישי ונתינת כלים חברתיים ונפשיים לילדים עם מחלות כרוניות או נכויות יאפשרו להם לגדול ולהתפתח לאנשים בוגרים תוך מיצוי הפוטנציאל האישי הטמון בהם להשתלב בחברה הישראלית ולהפוך לחלק תורם ומשמעותי בבגרותם.
המפגש היומיומי עם "אתגרי" המחלה ולחציה, מזמן עבור ילדים אלו זמני משבר מחד, אך מאידך מהווה התמודדות זו הזדמנות לצמיחה, לגיבוש חוסן נפשי ותעצומות נפש ולפיתוח והעמקת היכולות האישיות. עם זאת, שגרת החיים עם המחלה תובעת מילדים אלו ומבני משפחותיהם כוחות רבים ומאיימת על מימוש הפוטנציאל הטמון בהם והוצאות יכולותיהם מהכוח אל הפועל. המחלה מהווה פעמים רבות חיץ בין כוחותיו ויכולותיו של הילד ובין מימושם.
בשמחה לילד מלווים את הילד ומשפחתו בשגרת היומיום, בניסיונותיו ומאמציו לגדול, להתפתח ולתפוס מקום בחברת בני גילו ולסייע בזיהוי הכוחות והיכולות האישיים של כל אחד מהילדים, בחיזוקם ובמימושם עד להשתלבות מלאה בחברה הישראלית כבוגר.


העמותה פועלת ליצירת מפגש עם ילדים נוספים השותפים לחוויית החיים עם מחלה, יצירת רגעים גדולים של הנאה,שמחה ומנוחה ממאבקם היומיומי במחלה והשלכותיה, והחלפת כאב בחיוך.

עודכן בתאריך 9.8.2021
 


קהל היעד:
לילדים עם מחלות כרוניות או נכויות ומשפחותיהם
שפות:
עברית
טלפון:
02-652-7007
פקס:
02-653-7853 - טלפקס.
כתובת:
פייר קניג 28, תלפיות, ירושלים ת.ד.53266 מיקוד 9346936
אימייל:
smile@s-l.org.il
אתר אינטרנט:

 

למעלה